Egzaminy ISTO

Po raz pierwszy w Polsce dzięki szwajcarskim testom ISTO, będzie można sprawdzić wiarygodność i rzeczywistą wiedzę audytorów ISO. Wyłącznym przedstawicielem ISTO na Polskę zostało Centrum Jakości, które jako jedyna placówka w kraju ma prawo przeprowadzać testy ISTO dla audytorów. W sytuacji wejścia do Unii Europejskiej testy ISTO staną się niezbędne do uwiarygodnienia umiejętności audytora na arenie międzynarodowej, gdzie taki certyfikat staje się obowiązującym standardem.

U podstaw działalności ISTO leży tworzenie niezależnych testów sprawdzających rozumienie standardów rodziny ISO. Pozytywnie zdany test ISTO jest specjalistycznym, międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym najwyższe umiejętności zawodowe audytora. Jest wyznacznikiem jego profesjonalizmu i podnosi zawodową wiarygodność.

Testy ISTO wykazują, czy audytor potrafi indywidualnie i elastycznie podejść do wprowadzania norm w przedsiębiorstwie, czy też stosuje się do sztywno wyznaczonych procedur oraz zapisów, nie zawsze odpowiadających zastanym realiom. W ujęciu ISTO najważniejszą cechą audytora jest umiejętność skonstruowania sprawnego procesu zarządzania przedsiębiorstwem, który w przyszłości zagwarantuje dobre wyniki.

Testy ISTO są oczywiście dobrowolne, stwarzają jednak możliwość weryfikacji jakości usług oferowanych przez instytucje certyfikujące oraz audytorów. Centrum Jakości przeprowadza egzaminy w Bydgoszczy, natomiast same testy są oceniane w siedzibie ISTO w Szwajcarii, przez specjalną komisję złożoną z międzynarodowych ekspertów. Dzięki temu testy ISTO mają opinię najbardziej niezależnego i wiarygodnego certyfikatu dla audytora, który jest uznawany na całym świecie.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w pierwszych testach, które w zależności od ilości zgłoszeń mogą się odbyć już końcem września w bydgoskiej siedzibie Centrum Jakości.

Reklama :
darmowe typy zakłady bukmacherskie konkursy bukmacherskie Piłka nożna Newsy piłkarskie


Centrum Jakości ul.Dworcowa 8/5 85-010 Bydgoszcz tel.: (052) 322 11 80, fax.: (052) 322 47 92, e-mail:[email protected]
Copyright © Pro Futura Media Group